Asset Publisher Asset Publisher

Strzelecki sukces, strzelecka pasja!

Na strzelnicy myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego Zarządu Okręgowego w Toruniu, odbyły się Mistrzostwa Polskiego Związku Łowieckiego drużyn mieszanych – MIX w strzelectwie myśliwskim.

Prawie każdy z nas ma jakiegoś konika, któremu poświęca uwagę. My w Dyrekcji toruńskiej też mamy pewnych „zapaleńców”, którzy co weekend realizują się w swojej pasji…. „Zapaleńców”, dla których strzelnica myśliwska i strzelectwo są sposobem na życie, miejscem na realizację sportowych zamierzeń i ambicji.

W zawodach udział brały drużyny składajace się z 3 osób, reprezentujące Zarządy Okręgowe Polskiego Związku Łowieckiego z terenu całej Polski. Każda z nich reprezentowała najlepszego zawodnika w danym Okręgu Łowieckim w danej klasyfikacji, rozgrywanej na wszystkich zawodach krajowych w ciągu roku, czyli: w klasie Mistrzowskiej (M), Powszechnej (P) oraz Dian (kobiet)).

W skład 3-osobowej drużyny z ramienia Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy wchodzili leśnicy pracujący na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu: Zbyszko Montowski z Nadleśnictwa Różanna, Jakub Siedlecki z Nadleśnictwa Bydgoszcz oraz Maria Oset z RDLP w Toruniu.


Ta sama drużyna dwa lata temu miała okazję reprezentować Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu na Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich Leśników w Chodzieży, jednak pomarańczowe krążki tamtego dnia nie były dla nich tak sprzyjające, jak podczas tegorocznych zmagań.


Zawody strzeleckie zostały rozegrane w pięcioboju myśliwskim, czyli na konkurencjach trap, skeet, myśliwska oś praktyczna (MOP), dzik w przebiegu oraz rogacz i lis. Każdy z zawodników mógł uzyskać maksymalny wynik 500 pkt., (każda konkurencja po 100 pkt.), co drużynowo dawałoby 1500 pkt.


Drużyna w ww. składzie uzyskała łącznie 1348 pkt., co zapewniło im I miejsce na „pudle”… Były tez sukcesy indywidualne.  Zbyszko Montowski zajął I miejsce w klasie mistrzowskiej (z najlepszym wynikiem pośród 81 zawodników), natomiast Marysia  Oset II miejsce pośród 24 strzelających kobiet.


Wielkie gratulacje dla zawodników! Oby dobra passa trwała jak najdłużej, a hobby jakim jest strzelectwo dawało dobra energię do działania i same pozytywne emocje!