Asset Publisher Asset Publisher

Przyroda światłem malowana

Do 18 sierpnia br. na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego w Toruniu można oglądać wystawę fotograficzną „Przyroda światłem malowana”. Wśród autorów zdjęć jest Łukasz Gwiździel, leśnik z Nadleśnictwa Lutówko.

Na uroczystym otwarciu wystawy fotografii przyrodniczej Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Toruńskiego zatytułowanej „Przyroda światłem malowana”, które odbyło się 2 sierpnia br. był obecny Prezydent Torunia Michał Zaleski, autorzy zdjęć oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Lasów Państwowych.

Wystawa jest efektem finalnym pracy grupy fotografików, prawdziwych pasjonatów przyrody. Wrażenie robi bogactwo, różnorodność i piękno prezentowanych obrazów. A jest to efekt wielu godzin spędzonych w terenie, w lesie, na łące, nad wodą, pośród bagien, o różnych porach dnia i nocy, setek przejechanych i przedeptanych kilometrów, wielu zaskakujących spotkań i przeżyć… Wszystko to po to, by uwiecznić to, co wciąż się zmienia, żyje, przemija… czasem bezpowrotnie. Wszystko też w poszukiwaniu jedynego w swoim rodzaju "życiowego ujęcia".

Wydaje się, że obrazy i emocje uwiecznione na fotografiach są dla autorów sposobem, na zatrzymanie czasu, chwili, niezwykłego spotkania, przeżycia… Niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego już nie ma...

 

Autorzy zdjęć prezentowanych na wystawie:

Andrzej Bizoń, Wiktor Blokowski, Dawid Brożek, Liliana Cieszyńska, Michał Fabiszewski, Karol Gierad, Piotr Górny, Łukasz Gwiździel, Jerzy Holc, Janusz Kępa, Mirosław Klatecki, Dariusz Łenski, Magdalena Majewska, Marcin Niesyn, Piotr Olkiewicz, Bartosz Rakoczy, Paweł Rzeszot, Andrzej Składanowski, Marian Strześniewski, Piotr Szumigaj, Izabela Wiśniewska, Michał Zieliński.