Asset Publisher Asset Publisher

N. Rytel: Pokaz sprzętu OTL w Jarocinie

W środę 23 maja, na terenie Nadleśnictwa Rytel, odbył się pokaz technologii z zakresu usuwania szkód poklęskowych i hodowli lasu, zorganizowany przez Ośrodek Techniki Leśnej w Jarocinie.

Imprezę rozpoczęła prezentacja multimedialna przedstawiająca różne metody porządkowania pozostałości poklęskowych, przygotowania powierzchni, odnowienia siewem i sadzarkami oraz technologii remontów dróg w oparciu o maszyny OTL Jarocin.

Następnie uczestnicy przejechali na powierzchnię klęskową, gdzie odbył się pokaz pracy maszyn. Zainteresowanie zebranych wywołała m.in. zgrabiarka z chwytakiem na ładowacz czołowy, karczownik, rozdrabniacz, czy pług aktywny z siewnikiem oraz frez leśny.

Pokaz był także doskonałą możliwością do wymiany zdań, doświadczeń i poglądów odnośnie metod uprzątania i przygotowywania pod odnowienia powierzchni klęskowych.

Dziękujemy Ośrodkowi Techniki Leśnej w Jarocinie za zaprezentowanie swoich urządzeń i umożliwieniu zapoznania się ze zdobyczami nowoczesnej techniki leśnej. Uczestnikom dziękujemy za liczny udział i zainteresowanie pokazem.