Asset Publisher Asset Publisher

Piknik Ekologiczny w Ciechocinku za nami

Na mieszkańców, turystów i kuracjuszy odwiedzających Ciechocinek czekało w minioną sobotę wiele niecodziennych atrakcji.

A to za sprawą Kujawsko-Dobrzyńskiego Dnia Kultury Rolniczej, Leśnej i Łowieckiej, który już po raz szósty odbył się w formie pikniku ekologicznego na terenie urokliwego Parku Zdrojowego.

Wydarzenie to rozpoczęło się od uroczystej Hubertowskiej Mszy Świętej  w Kolegiacie pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Włocławskiej ks. bp dr Krzysztofa Węrkowskiego. Podczas Mszy asystowały liczne poczty sztandarowe, w tym cztery wystawione przez Lasy Państwowe. Następnie uczestnicy i poczty sztandarowe w przy dźwiękach orkiestry przemaszerowali ulicami miasta do Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym, gdzie odbyła się główna część imprezy. Uczestnicy Pikniku Ekologicznego mieli możliwość wysłuchania występów różnorodnych form artystycznych od arii myśliwskich, przez muzykę leśną i myśliwską do współczesnej muzyki rozrywkowej. Pomiędzy występami muzycznymi można było obejrzeć pokaz mody myśliwskiej czy wysłuchać prelekcji sokolników dzielących się swoimi doświadczeniami z ptakami drapieżnymi.

Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz nadleśnictw Gniewkowo i Włocławek  przygotowali stoisko promocyjne, przy którym dzieci, dorośli oraz seniorzy mieli okazję zetknąć się z różnymi aspektami pracy leśnika, np. rozpoznawanie gatunków drzew, czy tropów dzikich zwierząt. Na stoisku czekały również liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

Najsmaczniejszą z atrakcji były liczne stoiska z pysznym jedzeniem, w tym Food-Truck „Dobre z lasu”, który serwował m.in. burgery z dziczyzną.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a organizatorom gratulujemy udanej imprezy.