Asset Publisher Asset Publisher

Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych w Świeto Niezapominajki

W minioną niedzielę, 14 maja, w krainę czarodziejskich melodii zabrała Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych wszystkich, którzy przybyli na obchody XXII Święta Niezapominajki w Nadleśnictwie Radom - Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni Letnisku.

Ze sceny popłynęły wszystkim znane utwory takie, jak "Szła dzieweczka do laseczka", " Szlakiem Brdy", ale również wiązanka polek myśliwskich. Koncert, który zorganizowały Lasy Państwowe, był także okazją do wysłuchania pięknych standardów muzyki rozrywkowej.

Piknik organizowany z okazji tego święta co roku  gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku. W tym roku organizatorzy podjęli wiele inicjatyw, między innymi: rajdy rowerowe, nordic walking czy warsztaty i zabawy dla dzieci.

Edukacja była połączona z wystawami o tematyce leśnej oraz występami różnych artystów, również Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych. Zaprezentowaliśmy utwory o tematyce leśnej i nie tylko, nie zabrakło bowiem licznych pozycji z muzyki rozrywkowej, która wywarła duże wrażenie na uczestnikach tego święta.

Ponadto Kapelmistrz Mirosław Pałczyński wraz z drugim dyrygentem Damianem Kolassą mieli okazję udzielić wywiadu w Jedynce - Programie 1 Polskiego Radia.

Dziękujemy organizatorom, CILP, Nadleśnictwu Radom oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu za zaproszenie i możliwość promowania kultury leśnej poprzez muzykę.

Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych została założona przy Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi 57 lat temu. Od tego czasu grało w niej wiele pokoleń leśników.