Asset Publisher Asset Publisher

Najlepsze fotografie 2015 roku

Na konkurs fotograficzny ogłoszony w 2015 r. przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wpłynęło 707 zdjęć. Do ścisłego finału Komisja zakwalifikowała 80 prac. Najlepszy wynik – 22 wskazane fotografie – osiągnął Łukasz Gwiździel, leśnik z Nadleśnictwa Lutówko. Gratulujemy!

W konkursie fotograficznym ogłoszonym w br. przez Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, pod nazwą „Nabór Fotografii Przyrodniczej 2015" uczestniczyło szesnastu fotografików, którzy złożyli łącznie 707 prac. Uczestnicy występowali pod godłem i ich nazwiska zostały ujawnione dopiero po dokonaniu wyboru najlepszych prac.

Przypomnijmy, że celem konkursu-naboru jest zgromadzenie zdjęć przeznaczonych do publikacji promujących lasy, leśnictwo i ogólnie walory przyrodnicze toruńskiej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Każdy uczestnik mógł przedstawić maksymalnie pięćdziesiąt fotografii ilustrujących: walory lasów kujawsko-pomorskich, gospodarkę leśną, ochronę przyrody, florę i faunę, krajobrazy i klimaty leśne, turystykę, edukację i wypoczynek na terenach leśnych RDLP w Toruniu.

Powołana przez Dyrektora RDLP w Toruniu Komisja w składzie: Marek Abramowicz – przewodniczący (Studio Artystyczno-Reklamowe Pomorze w Bydgoszczy) oraz członkowie: Michał Piotrowski i Tadeusz Chrzanowski (pracownicy RDLP w Toruniu), na posiedzeniu w dniu 9 grudnia 2015 r. dokonała przeglądu, oceny i wyboru 80 najlepszych prac, które wpłynęły na konkurs.  W galerii poniżej prezentujemy miniatury 25 spośród nich.

Zgodnie z regulaminem „Naboru Fotografii Przyrodniczej 2015" o kolejności na podium decydowała największa liczba zdjęć danego autora wskazana przez jury. Oto wyniki:

1. Łukasz Gwiździel, Nadleśnictwo Lutówko         
2. Mateusz Stopiński, RDLP w Toruniu                        
3. Tomasz Stasiak, Nadleśnictwo Runowo                
4/5. Paweł Kaczorowski, Nadleśnictwo Miradz            
       Daniel Klawczyński, Nadleśnictwo Zamrzenica    
6/7. Aleksander Kowalke, Nadleśnictwo Solec Kuj.    
       Grażyna Stasiak, Dębiny                                            
8. Janusz Sala, Nadleśnictwo Tuchola                         
9/10. Ryszard Nowaczyk, Nadleśnictwo Brodnica      
          Grzegorz Gust, Nadleśnictwo Szubin                  
– 22 fotografie
– 14 fotografii
– 11 fotografii
– 8 fotografii
– 8 fotografii
– 5 fotografii
– 5 fotografii
– 3 fotografie
– 2 fotografie
– 2 fotografie


Ponadto, prace na konkurs przysłali: Magdalena Kokosza (Włocławek), Lidia Kubicka (Przymuszewo), Beata Prowadzisz (Łubianka), Grzegorz Semrau (Różanna), Kamil Zmuda Trzebiatowski (Rytel) i Paweł Wesołowski (Miradz).

Wszystkim uczestnikom „Naboru Fotografii Przyrodniczej 2015" dziękujemy za uczestnictwo w konkursie. Laureatom gratulujemy!

Marek Abramowicz
Michał Piotrowski, Tadeusz Chrzanowski
Komisja Konkursowa