Asset Publisher Asset Publisher

Leśny tenis

Już po raz trzynasty leśnicy RDLP w Toruniu spotkali się przy tenisowych stołach w ramach imprezy edukacyjno-promocyjnej Lasów Państwowych.

W dniach 25-26 maja 2018 roku na obiektach sportowych CSiR w Sępólnie Krajeńskim odbyło się spotkanie edukacyjno-promocyjne Lasów Państwowych. Organizatorem imprezy było Nadleśnictwo Lutówko. Otwarcia turnieju dokonał Zastępca Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu Pan Roman Dobrzyński.
 
Przy tej okazji w piątek rozegrano XIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 29 zawodniczek i zawodników reprezentujących biuro Dyrekcji oraz 8 nadleśnictw.  Po raz czwarty w historii zawodów odbył się turniej indywidualny kobiet, w którym wystartowało 6 pań.
 
W turnieju indywidualnym mężczyzn zwyciężył Mariusz Maliszewski (Nadleśnictwo Woziwoda), przed Miłoszem Nenczakiem (Nadleśnictwo Różanna), Radosławem Kamińskim (Nadleśnictwo Brodnica) oraz Kamilem Żmudą-Trzebiatowskim (Nadleśnictwo 
W turnieju indywidualnym kobiet zwyciężyła Bogumiła Kiedrowska (Nadleśnictwo Woziwoda), przed Marią Bettin (Nadleśnictwo Lutówko) i Natalią Górską (Biuro RDLP w Toruniu).
Wyżej wymieniona czwórka panów oraz najlepsza z pań zakwalifikowali się do reprezentacji naszej dyrekcji na coroczne Mistrzostwa Polski Pracowników Lasów Państwowych.
 
W klasyfikacji drużynowej na czele uplasowała się drużyna z Nadleśnictwa Różanna, kolejne miejsca na zajęły drużyny: Biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz Nadleśnictwa Czersk.
 
 
W sobotę rozegrano turniej drużynowy z udziałem przedstawicieli lokalnych instytucji:
Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim;
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim;
MLKS Krajna.
 
Po emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła reprezentacja MLKS Krajna przed Nadleśnictwem Różanna oraz Nadleśnictwem Czersk.
Puchary, medale, dyplomy wręczali Zastępca Dyrektora  RDLP w Toruniu Pan Roman Dobrzyński oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Lutówko Pan Marek Gackowski.
 
Przyznano również wyróżnienie dla objawienia turnieju – Natalii Górskiej.
 
Zawody odbyły się w bardzo miłej atmosferze i były jednocześnie idealnym miejscem dla integracji braci leśnej z lokalną społecznością oraz biorącymi udział w turnieju przedstawicielami lokalnych instytucji. Pracownicy Nadleśnictwa Lutówko jako gospodarze zapewnili szereg atrakcji dla zawodników i kibiców. Między innymi „przenieśliśmy" na halę Krajna Arena fragment lasu w postaci ekspozycji, przygotowaliśmy stoisko promocyjne Lasów Państwowych.