Asset Publisher Asset Publisher

Leśnicy RDLP w Toruniu laureatami konkursu fotograficznego „Lasy w obiektywach leśników"

W prestiżowym konkursie fotograficznym „Lasy w obiektywach leśników", od lat cieszącym się ogromną popularnością wśród pracowników Lasów Państwowych, ponownie sukces odnieśli kujawsko-pomorscy leśnicy.

Co roku swoje prace w czterech kategoriach zgłaszają setki kandydatów. Fotografowie prezentują
nie tylko ciekawie ujęte technicznie zdjęcia, ale budują również leśną opowieść wizualną.

W kategorii Fauna i flora pierwszą nagrodę zdobył Jacek Warżała za zdjęcie pt. „Lustrzane odbicie". Drugie miejsce zajął Łukasz Gwiździel z Nadleśnictwa Lutówko z fotografią pt. „Strażnik-Watchman", a trzecie Tymoteusz Podwyszyński i „Toaleta po wiosennym deszczu".

Drugą nagrodę w kategorii Leśne prace otrzymał Paweł Wesołowski z Nadleśnictwa Miradz za zdjęcie pt. „Zrywka", a trzecią Janusz Duszkiewicz za „Plaster".

Za najlepsze zdjęcie z kategorii Leśny krajobraz uznana została „Groza na niebia", autorstwa Roberta Kmiecia. Na drugim stopniu podium znalazła się „Zimowa gwiazdeczka" Łukasza Gwiździela, a na trzecim „Bieszczadzkie piramidy" Jakuba Rutany.

Ponadto jury wyróżniło 5 prac Łukasza Gwiździela: „Nocne łowy”, „Na łowach”, „Ochrona lasu”, „Neuron” oraz „Na końcu drogi”.

Wyróżnienia otrzymali także Paweł Wesołowski za fotografię pt. „Czujka” oraz Jarosław Chłąd z Nadleśnictwa Bydgoszcz za zdjęcie pod nazwą „Pakiet harvesterowy”.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym fotografom serdecznie gratulujemy życząc kolejnych sukcesów.

Szczególne gratulacje kierujemy w stronę naszych kolegów: Łukasza Gwiździela, Pawła Wesołowskiego oraz Jarosława Chłąd.