Asset Publisher Asset Publisher

Lasy Kujawsko-Pomorskie, nowy folder dla każdego

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu ma nowy folder zatytułowany „Lasy Kujawsko-Pomorskie”. Publikacja to wyjątkowa, bowiem obok promocji lasów regionu zawiera bogaty materiał edukacyjny przybliżający czytelnikowi istotę współczesnej, zrównoważonej gospodarki leśnej, która dobrze służy środowisku i człowiekowi.

Folder jest atrakcyjny zarówno pod względem treści, jak i sposobu zilustrowania. Na 64 stronach autorzy podejmują aż 26 krótkich tematów – problemów – zagadnień, które mogą zainteresować każdego. Oto niektóre z nich: „Zasobność lasów w regionie”, „To wszystko daje nam las”, „Bez planu ani rusz”, „Sosna jest piękna”, „Batalia o lasy różnorodne”, „Jak to jest z wycinka drzew”, „Od zawsze drewno”, „Lasów w Polsce przybywa”, „Jak rośnie las?”, „Czy las obroni się sam?” itd., itd.

O ile samą koncepcję folderu, tematykę i teksty do niego przygotowali leśnicy, to już o stronę ilustracyjną, opracowanie graficzne zadbało „leśne wydawnictwo BORIUM”. Na uwagę zasługują atrakcyjne zdjęcia, często również o wysokich walorach artystycznych. Las na fotografiach jest piękny… taki jak w naturze, chciałoby się dodać. Interesującym dodatkiem do tekstów i zdjęć są infografiki, które zwracają uwagę czytelnika na jakieś ważne i ciekawe zagadnienia. Niekiedy są graficznym skrótem lub syntezą nie wymagającą specjalnego komentarza.

Warto zapoznać się z nową publikacją Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, bowiem poniżej zamieszczamy link do całej publikacji w formacie PDF. Jednak nie ulega wątpliwości, że wersja papierowa, drukowana ma swoje dodatkowe, specjalne walory, których nie zauważymy i „nie przeżyjemy” na ekranie komputera. Drukowany folder można otrzymać nieodpłatnie w siedzibie Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu przy ul. Mickiewicza 9 w pokoju nr 22 lub 49.

Zachęcamy do lektury.