Asset Publisher Asset Publisher

Kordelas Leśnika Polskiego dla biskupa Andrzeja

Biskup toruński Andrzej Suski otrzymał Kordelas Leśnika Polskiego z rąk Janusza Kaczmarka dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu

Podczas spotkania wigilijnego pracowników Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, które odbyło się 23 grudnia br. w gmachu dyrekcji przy ul. Mickiewicza, dyrektor Janusz Kaczmarek wręczył księdzu biskupowi Andrzejowi Suskiemu – Kordelas Leśnika Polskiego.

– Pragniemy w ten symboliczny sposób wyrazić uznanie i podziękować księdzu biskupowi za niespotykaną życzliwość dla naszego środowiska zawodowego i lasów polskich – powiedział dyrektor Janusz Kaczmarek – Obecność Ekscelencji na najważniejszych uroczystościach leśnych naszego regionu, wsparcie duchowe, modlitwa zawsze były i są wielkim wsparciem w naszym życiu i w działalności zawodowej.

Kordelas Leśnika Polskiego jest najwyższym honorowym wyróżnieniem nadawanym przez dyrektora Lasów Państwowych szczególnie zasłużonym leśnikom, ale również osobom spoza tego środowiska, które mają nieprzeciętny wkład w rozwój polskich lasów. Ksiądz biskup Andrzej Suski od chwili podjęcia posługi ordynariusza diecezji toruńskiej w 1992 roku towarzyszy leśnikom regionu kujawsko-pomorskiego podczas ważniejszych wydarzeń rocznicowych, Dni Lasu, czy dorocznych spotkań wigilijnych, jak to 23 grudnia br. Jego duszpasterskie słowo, homilia, nauczanie są posiewem, zaczynem, zachęta do podejmowania dobra w życiu osobistym i zawodowym, wobec których żaden człowiek dobrej woli nie przechodzi obojętnie.

Biskup Andrzej nie ukrywał zaskoczenia wyjątkowym wyróżnieniem. Zaznaczył, że lasy polskie i leśnicy są mu zawsze bliscy. Podziękował za kordelas i życzył środowisku leśników jedności, pomyślnego rozwoju oraz siły płynącej z wiary, nadziei i miłości, co jest życzeniem szczególnie aktualnym w takim czasie, jak Święta Bożego Narodzenia, których wigilię właśnie świętujemy.

W spotkaniu wigilijnym i łamaniu opłatkiem w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych uczestniczyli – kierownictwo i pracownicy dyrekcji oraz zaproszeni na tę uroczystość: ks. biskup Andrzej Suski, sekretarz ks. Jarosław Kwaśniewski oraz ks. Wojciech Niedźwiecki – proboszcz Parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Toruniu.