Asset Publisher Asset Publisher

Kolejne kilometry szlaków konnych w lasach

Nadleśnictwo Woziwoda przygotowało szlak dla amatorów jeździectwa

Lasy Państwowe w Polsce są publiczne i - z nielicznymi wyjątkami – dostępne dla społeczeństwa.  Teraz w dobie epidemii szczególnie doceniamy ich rolę dla naszego dobrego samopoczucia. Dlatego leśnicy Kujaw i Pomorza dbają, by odwiedzający mieli jak najwięcej możliwości do odpoczynku i rekreacji na terenach leśnych, z jednoczesnym poszanowaniem przyrody.
Kilka dni temu Nadleśnictwo Woziwoda udostępniło szlak przeznaczony do jazdy konnej na terenie Leśnictwa Komorza. Kolejny planuje w przyszłości na terenie Leśnictwa Ustronie, ale jeszcze musimy poczekać. Na razie można z końskiego grzbietu podziwiać lasy na odcinku prawie 7 km. Przypominamy, że wybierając się na taki szlak, należy przestrzegać dla bezpieczeństwa własnego oraz innych użytkowników regulaminu, który znajdziecie Państwo na stronie nadleśnictwa https://woziwoda.torun.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/udostepniamy-trase-do-jazdy-konnej

Zachęcamy do korzystania z lasów. W całym regionie kujawsko-pomorskim czekają na Państwa oprócz szlaków konnych, także 153 szlaki piesze (1260 km), 78 szlaki rowerowe (854 km), 9 ścieżek nordic walking (55 km). Przygotowaliśmy dla Was również 441 miejsc postoju pojazdów, a więc można wybrać się dalej i zwiedzać nieznane miejsca.

Pamiętajcie o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. Nadal powinniśmy uważać na siebie i innych.