Asset Publisher Asset Publisher

FINAŁ PUCHARU POLSKI I MISTRZOSTW POLSKI NORDIC WALKING W SKRWILNIE

Dwunaste Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2021 już za nami.

Szósty raz z rzędu wraz z Gminą Skrwilno jako współorganizatorzy zostaliśmy obdarzeni dużym zaufaniem, dzięki czemu mogliśmy gościć ponad czterystu zawodników z całej Polski. W tym roku Polska Federacja Nordic Walking wyróżniła również naszą miejscowość współpracą w ramach Pucharu Polski. Zawody tej rangi organizowane są tylko w pięciu miejscowościach w kraju.

Jednym z ważnych celów tej imprezy była akcja „Pomóżmy Justynie”, chorej na białaczkę mieszkance Skrwilna, dla której poszukiwaliśmy potencjalnych dawców szpiku. Ponadto firma Rejs zamieniła w magiczny sposób każdy kilometr trasy zawodników na złotówki dla Klaudii z okolicznej miejscowości, chorej na zespół Retta.

Impreza Nordic Walking dedykowana jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Popularyzuje aktywność fizyczną oraz propaguje integrację mieszkańców Polski, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością. Tegoroczne zawody rozpoczęły się 17 lipca o godzinie 10:00 startem półmaratonu kobiet i mężczyzn. Po godzinie 11 oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Wójt Gminy Skrwilno – Pan Dariusz Kolczyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno – Pan Tomasz Gnap. Udział tych Panów nie kończył się na samym powitaniu, gdyż w sportowym duchu walki brali oni udział z dobrymi wynikami w rywalizacji.

Sportowym emocjom dopisała słoneczna pogoda. Zawodnicy podczas pokonywania trasy mogli cieszyć się urokami miejscowości. Start trasy miał miejsce przy nadleśnictwie, gdzie udostępnialiśmy nasze obiekty edukacyjne. Dalej trasa biegła przez 200-letni bór sosnowy, w którym można było zobaczyć spały żywiczne oraz drzewa bartne. O godzinie 14:00 wraz z zawodnikami mogliśmy cieszyć się już z sukcesów podczas uroczystych dekoracji. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.