Lista aktualności Lista aktualności

XIII MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA RDLP W TORUNIU 2020

13 raz kujawsko-pomorscy leśnicy spotkali się na boisku, aby rywalizować w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Zawody odbyły się 28-29 lutego 2020 r. w hali Rypińskiego Centrum Sportu. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięła rekordowa liczba 229 zawodników z 25 drużyn z nadleśnictw nadzorowanych przez RDLP Toruń, które rozegrały łącznie 56 meczów. Po fazie grupowej, 12 drużyn zmierzyło się w fazie ćwierćfiałowej, z której cztery drużyny z nadleśnictw: Dobrzejewice, Brodnica, Jamy i Różnanna zmierzyły się w meczach półfianłowych.

Po pełnym emocji meczu Puchar Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu w piłce siatkowej zdobyła drużyna Nadleśnictwa Różanna. Drugie miejsce zajęło Nadleśnictwo Dobrzejewice poprawiając swój ubiegłoroczny wynik o jedną pozycję. Trzecie miejsce zdobyło Nadleśnictwo jamy. Najlepsze drużyny i zawodnicy zostali uhonorowani medalami, pucharami oraz pamiątkowymi statuetkami.

Podczas turnieju zespół sędziowski uważnie obserwował wszystkich zawodników, aby na koniec wyłonić najlepszych i najbardziej wartościowych graczy tegorocznych mistrzostw. Nagrody indywidualne otrzymali:

Najlepsza zawodniczka turnieju: ALEKSANDRA GUSSMANN (Nadleśnictwo Woziwoda)

Najlepszy Libero turnieju: MARTA KORNELI-CZAPIEWSKA (Nadleśnictwo Bydgoszcz)

Najlepszy odbierający turnieju: MARCIN KOZICZAK (Nadleśnictwo Bydgoszcz)

Najlepszy rozgrywający turnieju: ADAM KOŚMIEJA (Nadleśnictwo Czersk)

Najlepszy blokujący turnieju: SEWERYN ZIÓŁKOWSKI (Nadleśnictwo Dobrzejewice)

Najlepszy atakujący turnieju KAMIL WĘGIELEWSKI (Nadleśnictwo Jamy)

Nagroda Fair Play: ADRIANNA JANKIERSKA (Nadleśnictwo Dobrzejewice)

Najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju (MVP) został DENIS MARCHENKO (Nadleśnictwo Różanna)

Najlepszym kibicem został Tycjan z Jam.

Atmosfera podczas rozgrywek była wspaniała, zawodnicy, kibice i przybyli goście prócz rywalizacji, która była bardzo zacięta, mogli poczuć i zobaczyć świetny humor, który nikogo nie opuszczał, wzajemną życzliwość i szacunek oraz oczywiście świetną i niezapomnianą zabawę, która na długo zostanie wszystkim w pamięci.

- Na podkreślenie zasługuje fakt, że blisko 30 procent kujawsko-pomorskich leśników bierze udział w tegorocznych rozgrywkach. To bardzo ważne, bo każdy kto poświęca czas na ruch fizyczny jest zwycięzcą – powiedział na zakończenie Ireneusz Jałoza, zastępca dyrektora RDLP w Toruniu. Ogłosił również, że przyszłorocznym gospodarzem mistrzostw będzie tegoroczny mistrz, czyli Nadleśnictwo Różanna.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynową:

  1. Nadleśnictwo Różanna
  2. Nadleśnictwo Dobrzejewice
  3. Nadleśnictwo Jamy
  4. Nadleśnictwo Bydgoszcz
  5. Nadleśnictwo Osie
  6. Nadleśnictwo Solec Kujawski
  7. Nadleśnictwo Czersk
  8. Nadleśnictwo Skrwilno
  9. Nadleśnictwo Dąbrowa
  10. Nadleśnictwo Trzebciny

Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział oraz życzymy sukcesów już za rok !!!