Lista aktualności Lista aktualności

Ultra Nordic Walking World Records 2022 we współpracy z RDLP w Toruniu

W sobotnim Ultra Rajdzie na Barbarce, imprezie towarzyszącej Nordic Walking World Records 2022, wzięło udział 156 osób. Każdy z uczestników mógł przejść dowolną ilość razy wyznaczoną leśną trasę długości 2,7 km.

Rajd miał element rywalizacji znany już uczestnikom wcześniejszych rajdów, czyli zbieranie okolicznościowych pieczątek. Otrzymywało się ją po każdym przejściu pętli. Na trasie pojawiło się także wielu amatorów tego sportu, dla których przygotowano specjalną trasę.

Na stoisku infomacyjno-promocyjnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Toruń oraz Nadleśnictwa Dobrzejewice no dwiedzających czekała moc atrakcji: quizy i konkursy z nagrodami oraz specjalnie przygotowany kącik kreatywny dla najmłodszych, gdzie z pomocą leśnika można było stworzyć własne eko-gadżety. Leśnicy opowiadając o swojej pracy podkreślali istotę prowadzenia gospodarki leśnej w sposób trwały i zrównoważony.

- Las to jest przestrzeń, w której gospodarzem są zwierzęta. Ekosystem rządzi się swoimi prawami. My jesteśmy tylko gośćmi, więc powinniśmy chodzić, spacerować, jeździć na rowerze, zachowywać się cicho. Jedną z aktywności jest nordic walking, która absolutnie wpisuje się w udostępnianie przestrzeni leśnej – podkreślał Bogusław Kashyna, nadleśniczy Nadleśnictwa Toruń.Podsumowując:

Pani Sylwia Reseman ustanowiła Rekord Guinnessa w nordic walking na dystansie 100 mil, pokonując dystans równy 160 km w czasie 24 h 58 minut i 53 sekundy.

Tym samym Pani Sylwia nie tylko okazała się być najlepszą wśród wszystkich zawodników mierzących się z tak długim dystansem, ale również najlepszą wśród Pań, które podjęły walkę, by zdobyć 100 mil.

Pan Marek Stefaniuk dotarł na metę 21 minut i 31 sekund po Pani Sylwii i tym samym ustanowił rekord Guinnessa wśród mężczyzn, którzy startowali na dystansie 100 mil.

Pani Agnieszka Mielecka poprawiła dotychczasowy rekord na dystansie 100 kilometrów kobiet.

Pan Marcin Michalec dotarł szybciej na metę dystansu na 100 kilometrów wśród mężczyzn, niż to było do tej pory odnotowane w Księdze Guinessa.

Dziękujemy organizatorom Ultra Wytrwam za współpracę - wszystkim, którzy przyszli zarazić się aktywnym spędzaniem wolnego czasu w lesie. Tym, którzy kibicowali niesamowitym sportowcom, którzy przez ostatnie dwa dni bili rekordy. Śmiałkom, którzy wzięli udział w naszych grach, quizach i konkursach, mediom za współpracę i propagowanie lasów jako najlepszych miejsc, w których odpoczynek łączy się z rekreacją. Gratulujemy ultrawytrwam wspaniałej imprezy, która jednoczy ludzi, integruje i bawi, wszystkim Uczestnikom, którzy bili własne rekordy.

Do zobaczenia za rok!