Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy uczestniczyli w Bella Skyway Festival

Za nami 12. Bella Skyway Festival – niepowtarzalny festiwal światła, który ożywił przez pięć sierpniowych nocy Stare Miasto w Toruniu. Blisko 70 tysięcy osób odwiedziło trzy strefy iluminacji, w tym ekologiczną, nad którą mecenat objęła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.

W strefie magicznej Doliny Marzeń, która w całości była poświęcona tematyce przyrodniczej, nie mogło zabraknąć leśników. Dzięki zaproszeniu do udziału w tym ważnym artystycznym wydarzeniu, znaleźliśmy się w gronie znaczących Partnerów, takich jak Walt Disney Company, który pierwszy raz wyszedł z instalacją świetlną poza Disneyland!

Leśnicy Kujaw i Pomorza w nowatorski, niepowtarzalny sposób promowali polską przyrodę. W magicznej Dolinie Marzeń na ekranie kinowym była wyświetlana diaporama pt. TAJEMNICE LASU, czyli spektakl audiowizualny, który tworzyły zdjęcia naszego kolegi, leśnika Łukasza Gwiździela, utytułowanego fotografa przyrody. Na czas trwania festiwalu niedźwiedzie strzegące wejścia do budynku RDLP w Toruniu przyodziały się w świetlne płaszcze. Codziennie czekaliśmy na odwiedzających festiwal przy naszym stoisku, które było w strefie ekologicznej w Dolinie Marzeń. Gry, zabawy, quizy dla każdego oraz nagrody, a wśród nich sadzonki drzew leśnych. Każdy, kto znał odpowiedź na pytanie związane z lasem, wygrywał sadzonkę drzewa! Podczas rozmów z wieloma z Was, okazywało się, że niektóre sadzonki pojechały naprawdę daleko stąd.

 

Bella Skyway Festival to przede wszystkim doznania artystyczne, ale w tym roku na Nowym Rynku w Toruniu było również coś dla ciała, czyli strefa z food truck’ami. Wśród nich był także samochód z pysznym  i zdrowym jedzeniem z lasu. Food truck „Dobre z Lasu” zachęcał do skosztowania hamburgera z dziczyzną i żurku z kiełbasą z dzika. Napis oddający wartość tego, co oferowano na stoisku powinien brzmieć „Najlepsze jest z lasu”. Takie produkty prosto z lasu dowodzą trwale zrównoważonego gospodarowania zasobami przyrodniczymi, a co za tym idzie zaspokajaniem potrzeb ludzi przy jednoczesnym poszanowaniu przyrody.

Dziękujemy wszystkim za długie rozmowy o lasach i gospodarce leśnej, o tym jak wyglądały lasy jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a jak zmieniła się przez ten czas nasza praca. Dziękujemy za pytania i wątpliwości i za to, że doceniacie naszą pracę, zauważacie jak lasów w Polsce przybywa.

Do zobaczenia za rok!