Lista aktualności Lista aktualności

Spotkanie wigilijne leśników

Świąteczna atmosfera oraz serdeczne życzenia towarzyszyły uczestnikom spotkania wigilijnego leśników regionu kujawsko-pomorskiego, które odbyło się 9 grudnia br. w Ośrodku Szkoleniowym w Solcu Kujawskim.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli parlamentarzyści, wojewoda kujawsko-pomorski oraz wicewojewoda pomorski, przedstawiciele regionalnych służb mundurowych oraz instytucji i organizacji współpracujących z leśnikami, grupa duchownych, w tym kapelani leśników diecezji bydgoskiej, toruńskiej i włocławskiej, a także emerytowani pracownicy, nadleśniczowie, główni księgowi i pracownicy biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Bartosz Michał Bazela, dyrektor RDLP w Toruniu, odczytał list dyrektora generalnego LP Andrzeja Koniecznego, który przekazał uczestnikom spotkania podziękowania za codzienną pracę na rzecz polskich lasów oraz najlepsze życzenia.

- Życzę, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były pełne wiary, miłości i nadziei. Niech będzie to czas odpoczynku od trosk oraz trudów codziennego życia, a nadzieja i radość Bożego Narodzenia pozwolą nam wszystkim patrzeć z optymizmem w nadchodzącą przyszłość – napisał dyrektor Konieczny.

Życzenia świąteczne i podziękowanie za współpracę na wielu płaszczyznach, w tym zwłaszcza podczas usuwania skutków klęski huraganu z 2017 r. w lasach kujawsko-pomorskich złożyli wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk. Do życzeń i podziękowań dołączyli Goście, w tym parlamentarzyści, posłowie na Sejm RP: Ewa Kozanecka, Tomasz Latos, Piotr Król i Mariusz Kałużny, a także Marzenna Drab.

Następnie ks. prałat Gabriel Aronowski, kapelan leśników diecezji toruńskiej, poprowadził modlitwę oraz oczytał fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Po wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania wigilijnego dzielili się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania, po czym udali się na wieczerzę. Przy wigilijnym stole nie zabrakło okazji by wspólnie śpiewać kolędy, a także wysłuchać ich w wykonaniu Chóru Lutnia z Więcborka. To ciepłe, serdeczne spotkanie było okazją, by rozmawiać o minionym czasie oraz o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.