Lista aktualności Lista aktualności

Pomagania ciąg dalszy!

Już ponad 470 tys.zł leśnicy toruńskiej dyrekcji LP przekazali potrzebującym

Pośród nas są tacy, dla których codzienne życie z różnych powodów jest trudne. Czas epidemii niestety piętrzy przeszkody w funkcjonowaniu nas wszystkich, a osób potrzebujących szczególnie.

Dlatego leśnicy z toruńskiej dyrekcji Lasów Państwowych postanowili wesprzeć rodziców chorego na nowotwór mózgu Mateuszka oraz mieszkańców domów pomocy społecznej w woj. kujawsko-pomorskim.

W dniu 14 kwietnia br. w biurze Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu gościliśmy przedstawicieli fundacji Poland 21C, za pośrednictwem której została przekazana kwota 5 tys. zł na leczenie Mateuszka. Była też obecna Pani Agnieszka, mama chłopca, która podziękowała za wsparcie finansowe Panu Dyrektorowi Bartoszowi Bazeli oraz Prezesowi fundacji Poland 21C Panu Sławomirowi Góreckiemu za przekazanie koszulki Roberta Lewandowskiego (z Jego podpisem!) dla Mateusza.

Czujemy się również zobowiązani pomóc tym, którzy na co dzień przebywają w domach pomocy społecznej. Wiek i towarzysząca mu niepełnosprawność bardzo często czynią tych ludzi bezbronnymi w obliczu walki z epidemią. Dlatego postanowiliśmy przekazać kwotę 100 tys. zł na zakup środków dezynfekujących i higienicznych dla podopiecznych DPS-ów. Część z nich już 14 kwietnia br. otrzymała rzeczową pomoc.

Pomaganie mamy w naturze, dlatego wczorajsza akcja nie była pierwszą! Wcześniej toruńska dyrekcja Lasów Państwowych przeznaczyła na walkę z koronawirusem kwotę 370 tys. zł m.in. na zakup respiratora i karetki oraz środków ochrony indywidualnej. W ten sposób wsparliśmy szpitale w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Świeciu, Chojnicach i Kościerzynie oraz SANEPID w Bydgoszczy i 8 Kujawsko-Pomorską Brygadę Wojsk obrony Terytorialnej.

Pomaganie daje wiele satysfakcji z czynionego dobra, dlatego założyliśmy komitet społeczny o nazwie odzwierciedlającej nasze źródło chęci do pomocy, czyli „Pomaganie mamy w naturze”. Od 7 kwietnia do 30 czerwca br. zbieramy pieniądze na dedykowanym zbiórce koncie bankowym oraz do zaplombowanych puszek, by wspierać służbę zdrowia w walce z COVID-19. Przez pierwszy tydzień zebraliśmy ponad 7 tys.zł z wpłat na konto (puszki będą rozplombowane po zakończeniu zbiórki). Z tych pieniędzy kupiliśmy m.in. maseczki i rękawiczki dla personelu medycznego szpitali w Golubiu-Dobrzyniu i Więcborku. Wraz ze zgłaszaniem przez kolejne placówki medyczne potrzeb, będziemy starać się je realizować. Wszystko jednak zależy od Państwa, dlatego serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki! pamiętajcie, że WSZYSCY POMAGANIE MAMY W NATURZE!