Lista aktualności Lista aktualności

Mariusz Brunka został nadleśniczym N. Woziwoda

Janusz Kaczmarek – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu powołał nowego nadleśniczego Nadleśnictwa Woziwoda w Borach Tucholskich.

Został nim mgr inż. Mariusz Brunka, dotychczasowy inżynier nadzoru w tym nadleśnictwie. Uroczystość powołania nadleśniczego odbyła się w ośrodku edukacji w Woziwodzie, 31 stycznia br. z udziałem załogi nadleśnictwa. Mariusz Brunka zastąpił na stanowisku Ryszarda Chirrka, który odszedł na emeryturę.

Mariusz Brunka urodził się 20 czerwca 1969 r. w Chojnicach. Ukończył Technikum Leśne w Tucholi. Studia inżynierskie odbywał na Wydziale Leśnym Akademii Rolniczej w Poznaniu, gdzie również napisał pracę magisterską. Pracę zawodową zaczynał w Nadleśnictwie Czersk na stanowisku podleśniczego i strażnika leśnego. Od 1993 roku pracuje nieprzerwanie w Nadleśnictwie Woziwoda, zajmując się między innymi lasami nadzorowanymi i gospodarką łowiecką; od sierpnia 2014 roku na stanowisku inżyniera nadzoru. Z dniem 1 lutego 2017 roku został powołany na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Woziwoda.

Mariusz Brunka od 2008 roku jest nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi na kierunku Leśnictwo. Wysoko ceni pracę edukacyjną z młodzieżą. Lubi jazdę na rowerze, pasjonuje się łowiectwem, jest prezesem Koła Łowieckiego „Sokół" w Giełdonie.

Jest żonaty, ma syna Mikołaja.

Panu Nadleśniczemu gratulujemy powołania i życzymy sukcesów na nowym stanowisku pracy. Darz Bór!