Lista aktualności Lista aktualności

Koncert jubileuszowy z okazji 100-lecia Lasów Państwowych

29 września br., na plaży miejskiej nad Jeziorem Wielkim w Mieście i Gminie Skępe, świętowaliśmy nadchodzący jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych.

Było artystycznie, pysznie, a co najważniejsze - oczywiście królował temat lasów, a właściwie hasło: Drewno Jest z Lasu.

W przyszłym roku Lasy Państwowe jako organizacja skończy 100 lat. Z tego powodu już teraz organizujemy wydarzenia uświetniające ten wspaniały jubileusz, zapraszając do wspólnej zabawy.

W piątek, 29 września br., spotkaliśmy się z mieszkańcami i turystami z miejscowości Skępe i  okolic. Uroczystość otworzył Pan Jarosław Molendowski Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, witając przybyłych Gości, wśród których byli:  Pan Mariusz Kałużny Poseł na Sejm RP, Pan Piotr Wojciechowski Burmistrz Miasta i Gminy Skępe oraz Pan Tomasz Gnap Nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno.

Zbliżający się jubileusz jest dobrym momentem podsumowań i refleksji nad dalszymi działaniami. Wiele się obecnie mówi o planach Unii Europejskiej przejęcia leśnictwa krajów członkowskich oraz dyskutuje nad rolą lasów dla polskiej przyrody. Model leśnictwa, który trwa od niespełna 100 lat pokazuje, że jesteśmy jednymi z najlepszych na świecie w tym zakresie. Lasów systematycznie od ponad 80 lat przybywa, poprawia się ich bioróżnorodność, a co za tym idzie - kondycja, no i dają nam najlepszy i najzdrowszy surowiec - drewno, w pełni odnawialny i ekologiczny. O tym także była mowa z zaproszonymi Gośćmi.

Nie zabrakło pyszności od leśników, czyli dziczyzny w postaci gulaszu, a Panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich zadbały o wspaniale ciasta, gofry i popcorn. Na stoisku Nadleśnictwa Skrwilno każdy mógł wygrać sadzonkę drzewa i drobny upominek, oczywiście z drewna, jako najbardziej ekologicznego surowca. Była też Pyza - to przepiękna płomykówka czyli sowa, z którą wielu chętnie się fotografowało.

Na scenie występy - najpierw Dzieci z Przedszkola i szkół podstawowych, które pięknie tańczyły, śpiewały i recytowały, a następnie Gwiazda wieczoru - zespół Bayer Full, który rozruszał uczestników.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wspólnie spędzone popołudnie i wieczór. Było fantastycznie!