Lista aktualności Lista aktualności

I Ty posadź drzewko dla przyszłych pokoleń

W dniu dzisiejszym, 5 kwietnia 2016 roku, kontynuując tradycję, spotkaliśmy się na terenie leśnictwa Malachin w ramach akcji „I Ty posadź swoje drzewko dla przyszłych pokoleń”.

Gośćmi nadleśniczego Nadleśnictwa Czersk byli przedstawiciele: szkół z terenu gminy Czersk, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czersku,  Ochotniczej Straży Pożarnej w Czersku, Komisariatu Policji w Czersku, Zakładu Karnego w Czersku oraz przedstawiciel samorządu lokalnego z Brus. Na początku spotkania , w izbie przyrodniczo – leśnej przy leśniczówce Czersk, inżynier nadzoru – Mirosław Łangowski  przybliżył działalność Nadleśnictwa Czersk, z uwzględnieniem  gospodarki leśnej, edukacji przyrodniczo-leśnej oraz roli leśników w życiu lokalnej społeczności.

Po tym wstępie wszyscy przejechali na pozycję w oddziale 183k leśnictwa Malachin. Po oficjalnym powitaniu przez nadleśniczego – Ireneusza Bojanowskiego, miejscowy leśniczy – Janusz Talaśka przeprowadził krótki instruktaż i uczestnicy spotkania przystąpili do sadzenia sosny pospolitej pod kostur. Pod czujnym okiem leśniczego wszyscy mogli zapoznać się z techniką sadzenia – co dla niektórych było zupełną nowością. Po około godzinie pracy uczestnicy spotkania wrócili do izby przyrodniczo-leśnej, gdzie przy grochówce wymieniali uwagi dotyczące pracy. Na koniec, nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk podziękował uczestnikom za pracę, zapraszając jednocześnie na podobne spotkanie za rok.

Obszerna fotorelacja na naszym profilu na Facebook`u – zapraszamy.