Lista aktualności Lista aktualności

Choinka za krew

,,Choinka od wampirka” to akcja charytatywna na rzecz chorej na białaczkę szpikową Mariki Wojtkowskiej. 58 honorowym krwiodawcom, którzy oddali 26 litrów krwi, leśnicy z Włocławka sprezentowali świąteczne choinki prosto z lasu.

W sobotę 19 grudnia 2020 r. Nadleśnictwo Włocławek wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz międzynarodową Fundacją DKMS uczestniczyło w akcji oddania krwi.


Dla każdego krwiodawcy oddającego krew nadleśnictwo przygotowało bożonarodzeniową choinkę. Łącznie 58 osób podzieliło się sercem oddając łącznie ponad 26 litrów krwi. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, chętnych do oddania krwi nie brakowało. Przygotowane przez Nadleśnictwo Włocławek drzewka świerkowe wzbudziły ogromne zainteresowanie. Nie zabrakło pytań czym leśnicy zajmują się na co dzień, dlaczego drzewa i drewno są tak ważne dla społeczeństwa oraz jak hodowane są choinki, które podczas Świat Bożego Narodzenia zdobią nasze mieszkania, kościoły, urzędy, miejsca pracy.


Wszystkim honorowym krwiodawcom serdecznie dziękujemy za udział w akcji i mamy nadzieję, że jej sukces będzie inspiracją do kontynuowania pomocy potrzebującym, których wokół nas nie brakuje.