Lista aktualności Lista aktualności

„O Róg Wojskiego” powalczą w Brodnicy

Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego tegoroczny Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego" zostanie zorganizowany w dniach 27-29 maja w Brodnicy.

Jego organizację powierzono Stowarzyszeniu „Fatima" istniejącemu przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Brodnicy oraz Zarządowi Okręgowemu Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu  przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu i Nadleśnictwem Brodnica. W tym roku będzie to już XXI edycja mistrzostw Polski. Przy tej okazji rozegrana zostanie także XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Myśliwskiej a także VIII Turniej Fanfar i Hejnałów „O statuetkę Anny Wazówny".

Dla sprawnego zorganizowania i przeprowadzenia imprezy wyłoniono Komitet organizacyjny i szczegółowo rozdzielono obowiązki. Na szczególną uwagę zasługuje zaangażowanie wszystkich brodnickich instytucji. Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w dniu 29 stycznia w świetlicy Nadleśnictwa Brodnica zatwierdzono oficjalny harmonogram festiwalu i przygotowano informację dla mediów.

Leśne akcenty tegorocznego festiwalu, poza samą muzyką w najlepszym wydaniu to występ Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych z Tucholi, wernisaż wystawy sztuki inspirowanej lasem, prezentacja darów lasu i ich degustacja, pokaz nowoczesnego sprzętu leśnego oraz „miasteczko leśne", na terenie którego będzie można  zgłębić tajniki lasu.

Już dziś zapraszamy.