Lista aktualności Lista aktualności

Omnia tempus habent...

... czyli wszystko ma swój czas. Po 43 latach pracy przeszedł na emeryturę dr inż. Witold Pajkert, zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Swojego zastępcę pożegnał Janusz Kaczmarek dyrektor RDLP w Toruniu wręczając pismo gratulacyjne wraz z albumem zawierającym pamiątkowe podpisy wszystkich pracowników biura toruńskiej dyrekcji. Podziękował za lata dobrej współpracy, życząc zdrowia i realizacji pasji. Podczas spotkania 10 stycznia 2018 r. z całą załogą biura, Witold Pajkert, w charakterystyczny dla siebie sposób – z nutą autoironii, podsumował ostatni okres swojej pracy na rzecz kujawsko-pomorskich lasów. Zastępca dyrektora ds. ekonomicznych, Roman Dobrzyński przekazał bukiet czerwonych róż, a Grzegorz Grabowski – tradycyjnie już – odczytał swój dowcipny wiersz na temat „świeżo upieczonego” emeryta.

Witold Pajkert urodził się w 1951 r. w leśnictwie Szlaga (pow. Starogard Gdański). W biurze dyrekcji na stanowisku zastępcy dyrektora pracował od 1 lutego 2006 r. Wcześniej sprawował funkcję nadleśniczego terenowego i nadleśniczego w Nadleśnictwie Przymuszewo, pracował także w biurze RDLP w Szczecinku jako st. specjalista ds. kontroli oraz ochrony lasu, wcześniej zaś w Nadleśnictwie Sławno jako nadleśniczy terenowy i nadleśniczy. Po studiach na Wydziale Leśnym w Poznaniu, ale jeszcze przed pracą w Lasach Państwowych, Witold Pajkert poświęcił 15 lat pracy naukowej w Słowińskim Parku Narodowym.

Każdemu odchodzącemu na emeryturę towarzyszą ambiwalentne uczucia – z jednej strony radość z zasłużonego odpoczynku, z drugiej zaduma nad upływającym czasem i rozstaniem z wieloma współpracownikami. Nam będzie brakować dystansu, humanizmu i oryginalności, które Witold Pajkert zawsze przynosił do biura przy Mickiewicza 9 w Toruniu.

Zdrowia, Panie Dyrektorze!